Uruguay Alışveriş Turu

Tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan nadir ülkelerden biri olan Uruguay’da eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Müzeleri, anıt mezarları ve kiliseleri ile Dünyanın en güzel mimari yapılarına ev sahipliği yapan Uruguay’da kalabalık arasına karışarak sokaklarda gezinebilir ve samimi ve sıcakkanlı insanlarla sohbet edebilirsiniz. Uruguay Turları sırasında hediyelik eşya almak için saatlerce gezinmenize gerek yoktur.

Ülkenin kültürünü ve geleneklerini yansıtan hediyelik eşyaları Montevideo, Punta del Este ve Colonia del Sacramento alışveriş merkezleri ve pazarlarıyla ünlü bölgelerdir. Bu bölgelere hareket etmeniz durumunda birkaç saatlik bir süre içerisinde güzel hediyelikler alarak çevrenizdekileri sevindirebilirsiniz. Süet ceketler, yün kıyafetler, deri malzemeden yapılmış eşyalar ve ametist taşından yapılma takılar tezgâhlardaki en güzel hediyeliklerdir.

Antika eşyalara karşı tutkunuz varsa kesinlikle görmeniz gereken bir yer var ki o da Montevideo’da bulunan Tristan Narvaja pazarıdır. Antika eserleri bulabileceğiniz bu pazarda tezgahları gezinerek kendi zevkinize göre birtakım eşyalar bulabilirsiniz. Ülkenin kültürünü ve geleneklerini yansıtan el yapımı ürünlerden alarak, ülke kültürünü günlük hayatınıza yansıtmak istiyorsanız Moltevideo Old Town’daki Plaza Constitucion’a kurulan bitpazarını gezinebilirsiniz.

Pazara adım attığınızda sizi sıcakkanlı ve samimi satıcılar karşılayacak. Ancak yine de alışveriş yaparken pazarlık yapmayı unutmayın. Özellikle el yapımı ürünlerden satın almak istiyorsanız diğer bir adresiniz de Mentovideo limanında Punde del Este ve Colonia del Sacramento’da bulunan tasarım dükkanlarında tezgahlarda satılan el yapımı ürünleri inceleyebilirsiniz. Sıradan el işlemelerinin ötesinde gördüğünüzde hayran kalacağınız takı ve tasarımlardan beğendiklerinizi alarak sevdiklerinizin yüzünü güldürebilirsiniz. Yurt dışı turlar ile tercihlerinizi hemen Uruguay turlarından yana yapabilirsiniz. 

Editör Hakkında Tüm gösterilen İnternet Sitesi

Duygu Tunçer

1 YorumYorum yaz

Yorum Yapabilirsiniz...

Gerekli alanları doldurmanız yeterli.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.