Yılbaşında Ne Yapılır?: Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler

Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler

Hemen herkes için yılbaşı gecesi, senenin en özel zamanlarındandır. Bu gecede, 365 günün tüm yorgunluğunu ve tasasını geride bırakırken ve sevdiklerimizle beraber yeni umutlara yelken açarken yılbaşında yapılacak aktiviteler ararız . Çeşitli mekanlardaki yılbaşı programları ya da evimizde düzenlediğimiz buluşmalarda birlikte güler, eğlenir, geleceğe dair iyi dileklerimizi paylaşırız. 

Yılbaşı için hala bir programı olmayan kişilere özel hazırladığımız “Yılbaşında Ne Yapılır: Yılbaşında Yapılacak Aktiviteler” adlı bu yazımızda sizlere yılbaşında yapabileceğiniz bir sürü aktiviteden bahsedeceğiz. Siz de yazımızı inceleyebilir ve “Yılbaşında ne yapılır?” sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Yılbaşında Gidilecek Yerler Nereler?

Bir yılı daha geride bıraktık ve yeni yıl yine kapıda. Peki yılbaşını nasıl değerlendirebiliriz? Birçok kişi, yılbaşında yapılacak aktiviteler arasında ailesiyle vakit geçirmeyi ya da arkadaşlarıyla eğlenmeyi tercih eder. Bunun yanı sıra bazı kişiler yurt dışı turlarına ya da kültür turlarına katılarak farklı yerler görmeyi de isteyebilir.

Yılbaşı etkinlikleri ile süslenmiş turistik bir yurt dışı gezisi ya da kışın soğuğundan uzakta sıcak bir yılbaşı gecesi geçirmek için Akdeniz seyahati, hayallerinizin ötesinde bir deneyim sunabilir. Üstelik yılbaşı turları ile bu seyahatinizi gayet uygun bütçelerle de gerçekleştirebilirsiniz. Vizesiz ülkelerde ve muhteşem otellerde konaklayabilir, bütçenize ve isteklerinize uygun yılbaşı etkinlikleri ile unutulmaz bir yeni yıl tatili geçirebilirsiniz.

Yılbaşı etkinliklerine katılmak için yurt içi ya da yurt dışı seyahati yapmanın zor ya da maliyetli olduğu düşünülse de aslına bakıldığında Gezinomi ile yurt dışı seyahat planlamanızı kolayca yapabilir ve böylece yılbaşını eşsiz bir deneyime dönüştürebilirsiniz.

Yılbaşında Vizesiz Gidilecek Yerleri Keşfedin

Günümüzde birçok kişi, artan ulaşım olanaklarından, profesyonel turlardan ve indirimli uçak biletlerinden yararlanarak yılbaşı tatilini vizesiz yurt dışı destinasyonlarında geçirmeyi tercih ediyor. Her bütçeye uygun yılbaşı otelleri, yılbaşı etkinlikleri ve keşfedilecek yerler aileleri, arkadaş gruplarını ve çiftleri bekliyor.

Türkiye’nin önde gelen turizm operatörü olan Gezinomi ile kültürden eğlenceye birçok unsuru kapsayan yurt dışı turlarına sizler de katılabilir veya yılbaşında vizesiz gidilecek olan ülkeler için seyahat planlamanızı kendiniz yapabilirsiniz. Peki yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler hangileridir?

 • Bangkok
 • Fas
 • Tunus
 • Maldivler
 • Sırbistan
 • Kıbrıs
 • Gürcistan
 • Bosna Hersek
 • Brezilya
 • Japonya
 • Katar
 • Kosova
 • Singapur
 • Seyşeller
 • Balkanlar

Yılbaşında vizesiz gidilecek ülkeler arasında yer almaktadır. Sizler de Gezinomi yurt dışı turları ile yeni yıla farklı bir ülkede girebilir ve eşsiz bir yılbaşı deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Gezinomi Yurt Dışı Turları ile Farklı Ülkeleri Ziyaret Edin

Vizesiz ülkeler yılbaşını yurt dışında geçirmek için en kolay ve bütçe dostu seçenek olarak öne çıkıyor. Bununla beraber, yeni yılı aşkın şehri Paris’te, Eyfel Kulesi’nin dibinde; İtalya’nın tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Roma şehrinde ya da son yılların en popüler tatil destinasyonlarından Dubai’de geçirmek de isteyebilirsiniz. Gezinomi, yurt dışı yılbaşı turları ile sadece vizesiz ülkelere değil, dilediğiniz ülkeye gidebilmeniz konusunda size yardımcı olur.

En iyi yılbaşı turları, uygun bütçeleri konfor, eğlence ve kültür ile bir araya getirebilen turlardır. Diyelim yeni yılı Almanya’nın Berlin şehrinde karşılamak istiyorsunuz. Gezinomi’nin sundukları gibi kapsamlı yılbaşı turları, rehberlik hizmetlerinden ulaşım ve transfer hizmetlerine; yılbaşı oteli seçiminden Berlin’in ünlü yılbaşı konserleri ve eğlencelerine katılımınıza kadar her aşamada size kolaylık sağlar. 

Yurt dışında yılbaşı tatili yaparak yeni yılı başka bir ülkede, belki de daha önce deneyimlemediğiniz eğlencelerle karşılarken harika bir kültür ve doğa turizmi gezisi de yaşayabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanından insanlarla bütün senenin yorgunluğunu atarken, gelecek yıla dair ümitlerinizi paylaşabilirsiniz. 

Sevdiklerinizle Eğlenceli Bir Zaman Geçirin

İster yurt içinde olun ister yurt dışında, hiçbir şey yeni yılı sevdiklerinizle birlikte karşılamak kadar kıymetli değildir. Yılbaşında yapılacak aktiviteler arasında tercih edebileceğiniz Gezinomi Yılbaşı Turları, size ve sevdiklerinize dilediğiniz destinasyonda, en güzel yılbaşı otellerinde, anılarınızdan silinmeyecek yeni yıl etkinlikleri sunar. Ünlü yıldızların konserleri, yeni yıl yemekleri, nefes kesici şovlar… Sevdiklerinizle eğlenmek ve yeni hatıralar biriktirmek, yeni yıla daha mutlu girmenizi sağlar. 

Çocuklar ile Gidilecek Otellerde Ailece Zaman Geçirin

Çocuklukta yaşanan ve o küçük yaşlara da hitap eden bir yılbaşı eğlencesi ömür boyu unutulmaz. Yeni yılı ailenizle beraber karşılayabilir, yetişkinler ve çocuklar birlikte eğlenebilirsiniz. Yılbaşında çocukları ile zaman geçirmek isteyen aileler için güzel fırsatlar sunan Gezinomi’de yer alan Çocuk Dostu Otellerde yılbaşına özel düzenlenen programlara katılabilir ve ailenizle mükemmel bir yılbaşı gecesi yaşayabilirsiniz. 

Yılbaşı gecesinde çocuklarınız uzman gözetiminde akranlarıyla eğlenirken, sizler en güzel restoranlarda ve barlarda kış mevsiminin etkileyici güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz. Yılbaşında yapılacak aktiviteler özelinde çocuklarınızla birlikte kış sporlarını keşfedebilir ve tatilinizi harika bir yılbaşı eğlencesi ile yeni yılı ailece kutlayarak taçlandırabilirsiniz.

Yılbaşı Konserleri Olan Otellerde Yılbaşına Girin 

Yılbaşında gidilecek yerler arasında yılbaşı konserleri düzenleyen otelleri tercih edebilirsiniz. Yılbaşında yapılacak aktiviteler arasında yer alan Gezinomi Yılbaşı Turları ile konaklayabileceğiniz konforlu oteller, dünyaca ünlü yıldızların eğlenceli yılbaşı programlarını sizlerle buluşturur. Lezzetli bir gala yemeği eşliğinde ailece eğlenebileceğiniz yılbaşı konserleri, muhteşem sahne şovlarını da beraberinde sunar. Yurt içinde Antalya ve Bodrum gibi destinasyonlarda; yurt dışında ise Kıbrıs, Sırbistan, Karadağ gibi vizesiz gidilecek ülkelerde yer alan birçok otel yılbaşı galaları düzenlemektedir. 

Siz de Gezinomi Yılbaşı Turları ile yılbaşı konserleri düzenleyen bir otelde konaklayabilir, 10’dan geriye sevdiğiniz sanatçıyla birlikte sayabilir ve gece boyunca dillere pelesenk olmuş şarkılarla eğlenebilirsiniz!

Yılbaşı Etkinliklerine Katılın

Yılbaşında yapılacak aktiviteler upuzun bir liste olabilir: Sevdiklerinizle güzel bir mekanda yemek yemek, evde ailece tombala oynamak, şehir meydanlarındaki kutlamalara katılmak… Ancak gerçekten unutulmaz bir yılbaşı gecesi için yurt içi ya da yurt dışında yılbaşı turlarına katılabilir; başka şehirlerin yerel dinamikleriyle özgün, eğlenceli, ilgi çekici yılbaşı etkinlikleri deneyimleyebilirsiniz. 

Sevdiğiniz Kişilere Hediye Alın

Sevdiklerinize hediye almak en özel yılbaşı geleneklerinden biridir. Yılbaşı organizasyonları hediyeler sayesinde neşelenir. Siz de yeni yılı sevdiklerinizin yüzünde gülümsemeler yaratarak karşılamak için onlara hediye alabilirsiniz. 

Anılarınızı Ölümsüzleştirin

Yılbaşı eğlenceleri, ailenizle ve diğer sevdiklerinizle güzel anılar biriktirmek için harika aktivitelerdir. Yeni yıl konserlerinde, partilerde, kutlamalarda ya da diğer yılbaşı eğlencelerinde bolca fotoğraf çekerek anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

10’dan Geriye Saymayı Unutmayın

İşte yılbaşı aktiviteleri arasında en basiti ama en eğlencelisi: Yeni yıla 10 saniye kala, sevdiklerinizle beraber geriye sayın ve bu büyük heyecanı beraber yaşayın. Her saniyede nasıl bir yıl geçirdiğinizi hatırlayın ve gelecek yıla dair dileklerinizi kalbinizden geçirin!

Gezinomi Yılbaşı Otellerinde Rezervasyonunuzu Yapın

Yılbaşında yapılacak aktiviteler sayısızdır ama bunları yurt içinde ya da yurt dışında, konforlu bir yılbaşı otelinde yapmak çok heyecan verici olabilir. Gezinomi bünyesinde yer alan yılbaşı otelleri, her yaştan misafirler için çok çeşitli yılbaşı eğlenceleri sunar. Gezinomi Yılbaşı Turları kapsamında avantajlı uçak bileti, transfer ve rehber hizmetleri, en iyi otellerde konaklama gibi fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Gezinomi, sizi aradığınız yılbaşı eğlenceleri ve yılbaşı konserleri ile buluşturmak için Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında yılbaşı turları düzenler. Kıbrıs ve Sırbistan gibi vizesiz yurt dışı destinasyonlarında ya da Türkiye’nin yılbaşı otelleri ile ünlü Antalya, Muğla gibi şehirlerinde lüks, eğlenceli ve konforlu konaklama olanağı sağlar. Gezinomi’de birkaç günlük turlardan bir haftayı aşkın uzun süreli gezilere kadar her seçeneği değerlendirebilir; kusursuz ve bütçe dostu bir yılbaşı tatili geçirebilirsiniz.  

Siz de Gezinomi’nin yılbaşı otellerinde hemen rezervasyonunuzu yapın ve yeni yılı Gezinomi avantajlarıyla karşılayın!

Editör Hakkında Tüm gösterilen

Bahar Gençoğlu

Yorum Yapabilirsiniz...

Gerekli alanları doldurmanız yeterli.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.